Nieuwe plaatsen inkomenstarief 2024
Herhaling oproep inkomenstarief najaar 2024
Opgroeien lanceert een herhalingsoproep om bijkomende plaatsen met inkomenstarief te realiseren. Bekijk de oproep en het beslissingskader voor meer informatie.
Dringende opvangplaatsen
Herhaling oproep dringende opvangplaatsen najaar 2024
Deze oproep richt zich op dringende opvangplaatsen om snel in te spelen op acute opvangnoden van ouders.
Herinzet van vrijgekomen subsidies inkomenstarief
Als er subsidies inkomenstarief vrijkomen door handhaving, een faillissement of een plotse stopzetting, zet Opgroeien dit budget opnieuw in. De voorkeur gaat naar opvang in dezelfde buurt, om getroffen gezinnen snel te helpen. Zowel bestaande als nieuwe opvangplaatsen komen in aanmerking.
Oproep juli 2025
Advies van het lokaal bestuur
-
Herinzet vrijgekomen subsidies inkomenstarief - formulier voor het advies van het lokaal bestuurDownloadDownload
-
Herinzet vrijgekomen subsidies inkomenstarief - bijlage formulier voor het advies van het lokaal bestuurDownloadDownload
-
Herinzet vrijgekomen subsidies inkomenstarief - communicatie aan het lokaal bestuurDownloadDownload
Werknemersstatuut onthaalouders 2024
Oproep oktober 2024
Deze oproep ondersteunt de overstap naar het werknemersstatuut voor onthaalouders.
Nieuwe plaatsen inkomenstarief - meerjarenprogrammatie 2025-2029
- De Vlaamse Regering investeert in 4.500 nieuwe plaatsen met subsidie inkomenstarief in Vlaanderen en het tweetalig gebied Brussel-Hoofdstad.
- Daarnaast kan Opgroeien 77 bijkomende plaatsen toekennen in Antwerpen, Brugge, Schoten en Geel. In deze gemeenten zijn eerder toegekende subsidiebeloftes niet gerealiseerd, waardoor de middelen opnieuw beschikbaar zijn.
- Voor Gent loopt een aparte oproep: meer informatie verder op deze webpagina.
VIPA-subsidies voor infrastructuur van nieuwe plaatsen
Het Vlaams Infrastructuurfonds voor Persoonsgebonden Aangelegenheden (VIPA) stelt begin 2026 60 miljoen euro ter beschikking voor de bouw en renovatie van infrastructuur voor nieuwe plaatsen die van Opgroeien een subsidiebelofte hebben voor de basissubsidie of de subsidie inkomenstarief. Organisatoren kunnen deze subsidie krijgen via de gemeente (voor Brussel: via de Vlaamse Gemeenschapscommissie of VGC). Meer informatie vind je op de website van VIPA.
Oproep in Gent
De stad Gent en Opgroeien doen samen de oproep voor kinderopvangplaatsen in Gent.
Voor deze oproep in Gent gebruik je hetzelfde aanvraagformulier als voor de andere steden en gemeenten. Je vindt dit document hierboven.
Info voor lokale besturen
-
Meerjarenprogrammatie inkomenstarief - voorbereiding lokale besturenDownloadDownload
-
Meerjarenprogrammatie inkomenstarief - voorbereiding lokale besturen deel 2DownloadDownload
-
Nieuwe plaatsen inkomenstarief - adviesformulier lokale besturenDownloadDownload
-
Nieuwe plaatsen inkomenstarief - bijlage adviesformulier lokale besturenDownloadDownload
Innovatieve kinderopvang met inkomenstarief
Binnenkort vind je hier de oproep 'innovatieve kinderopvang met inkomenstarief'.