Beleid en regelgeving

Overzicht van alle regelgeving en beleidsteksten die te maken hebben met buitenschoolse opvang en activiteiten.
Ga snel naar...

Decreet buitenschoolse opvang en activiteiten

Lokale besturen en lokaal samenwerkingsverband

Het besluit over het lokaal beleid, de samenwerking en de subsidie voor buitenschoolse opvang en activiteiten van 9 juli 2021. Dit besluit regelt de Vlaamse beleidsprioriteiten over buitenschoolse opvang en activiteiten, het initiatief en de organisatie van het lokaal samenwerkingsverband en de subsidie aan de lokale besturen.

Ondersteuning kinderopvang

Uitvoering zesde Vlaams Intersectoraal Akkoord (VIA6)

Je infrastructuur delen

Heb je bouw- of verbouwplannen voor je opvang en denk je eraan om je infrastructuur te delen met andere welzijns- of gezondheidsorganisaties, tijdens of na de openingsuren? Mocht je daarbij botsten op infrastructuurregelgeving die dit bemoeilijkt of verhindert, dan kan je een aanvraag tot afwijking van de infrastructuurregelgeving indienen bij de Commissie Multifunctionele Infrastructuur.

Wil je je infrastructuur delen met een school? Dan kan je terecht bij het Forum 'Multifunctionele Infrastructuur Zorg-Onderwijs'. Dit Forum denkt klantgericht mee te na en reikt oplossingen aan voor vragen en problemen bij het delen van zorg- en onderwijsinfrastructuur.